СБУ: Чиновник Міноборони розтратив понад 100 мільйонів гривень на закупівлі бронежилетів

Обшук у екс-чиновника Міноборони. Фото: СБУ

Служба безпеки України вважає, що екс-начальник департаменту Міноборони розтратив понад 100 мільйонів гривень державних коштів на закупівлі бронежилетів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

По матеріалам слідства, посадовець закупив для ЗСУ майже 3 тисячі бронежилетів більш ніж на 100 мільйонів гривень. Проте, за даними кількох незалежних експертиз, вироби не відповідають вимогам IV класу бронежилетів і не можуть належним чином захистити українських воїнів, уточнюється у повідомленні.

За матеріалами СБУ, чиновнику оголошено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, а саме: ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань); ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Крім того, у спецслужбі додали, що проводять слідчі дії щодо інших посадових осіб у секторі безпеки та оборони, які можуть бути причетні до протиправної діяльності та шкодять держбезпеці.

Заходи здійснювали слідчі Головного слідчого Управління СБУ та співробітники Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою СБУ при процесуальному керівництві Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора.

Читайте также:

Хвиля обшуків, підозри чиновникам Міноборони та звільнення керівництва митниці: Що відомо