СБУ оголосила підозру в держзраді окупаційному директору «Луганської залізниці»

Голові так званого державного унітарного підприємства ЛНР «Луганська залізниця». Про це повідомляє прес-служба 3 Управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях.

За даними спецслужби, підприємство створено окупантами у 2015 році на базі захопленого майна «Укрзалізниці».

«З травня 2019 року його очолює колишній працівник Луганської дирекції залізничних перевезень, під керівництвом якого підприємство використовується на користь ведення Росією війни проти України та пограбування захоплених територій», — йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, директор причетний до незаконного вивезення великих обсягів вугілля та пшениці з окупованої території. Зокрема, лише з червня по жовтень 2022 року із північних районів Луганщини окупанти вивезли 1661 вагон із понад 100 тисяч тонн української пшениці.

Крім того, починаючи з лютого минулого року, так звана «Луганська залізниця» надає армії агресора послуги з передислокації військової техніки та особового складу.

Слідчі СБУ повідомили директора окупаційної залізниці про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України, у тому числі ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади); ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 1 ст. 111 (державна зрада).

Правопорушнику загрожує до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.