Україна цього тижня обговорить продовження «зернової угоди» ще на один рік

Цього тижня Україна ініціює з Туреччиною та ООН питання про продовження зернової угоди щонайменше на один рік, включивши до неї порти Миколаєва. Про це розповів заступник міністра з питань оновлення України Юрій Васьков, повідомляє Reuters.

Наразі ініціатива дозволяє експортувати зерно із трьох українських портів. Угода була продовжена у листопаді та закінчується 18 березня, якщо не буде досягнуто домовленості про її продовження.

«Цього тижня ми надішлемо офіційну пропозицію про необхідність працювати над продовженням угоди. Ми проситимемо продовжити його не на 120 днів, а принаймні на рік, тому що український та світовий сільськогосподарський ринок повинен мати можливість планувати ці обсяги у довгостроковій перспективі», — сказав він.

Водночас Україна наполягатиме на збільшенні кількості інспекційних груп, щоб ліквідувати скупчення суден, які чекають на перевірку.

Васьков додав, що порти Миколаєва, на які припадало 35% українського експорту продовольства до вторгнення Росії, також готові приєднатися до ініціативи і їм знадобиться лише два тижні, щоб розпочати роботу, а окупація Кінбурнської коси не є на заваді цьому.