США схвалили продаж Україні системи ППО NASAMS на 285 млн доларів

Державний департамент США схвалив продаж Україні зенітно-ракетної системи NASAMS та супутнього обладнання на суму 285 млн доларів. Про це повідомляє американське Агентство зі співробітництва в галузі безпеки та оборони (DSCA).

Україна запросила закупівлю NASAMS у комплекті одного радару Sentinel, центру управління вогнем, пускових установок, системи захищеного зв’язку та іншого обладнання. Як основний підрядник з угоди виступає концерн Raytheon.

«Україна гостро потребує підвищення можливостей щодо захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання та ефективне розгортання цього потенціалу підвищить здатність України захищати свій народ та критично важливу національну інфраструктуру», — зазначається у повідомленні.

У документі йдеться, що запропонований продаж відповідає цілям зовнішньої політики та національної безпеки США шляхом підвищення безпеки країни-партнера.

NASAMS — розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace спільно з американською фірмою Raytheon мобільний ЗРК для знищення повітряних об’єктів супротивника на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 180 км і висоті до 21 км.