Творча майстерня прифронтового села Чермалик

Село знаходиться поблизу лінії розмежування неподалік Маріуполя, неодноразово піддавалося обстрілу. Зараз село входить до складу Сартанської територіальної громади Маріупольського району. Незважаючи на напружену ситуацію в селі, продовжує свою роботу бібліотека, а при ній творчий гурток для дітей та дорослих під керівництвом завідуючої бібліотеки Вікторії Вікторівни Шебаніц. «Гурток працював навіть, коли йшли військові дії.

Це віддушина для дітей, розвиток творчих здібностей, дрібної моторики рук. Не кожен згодом стане художником і скульптором, а просто приходить і займається творчістю для душі. Творчість спонукає до життя і виводить зі стресового стану. Приходить людина, спілкується і розуміє, що вона не одна,»- розповіла Вікторія Вікторівна. Зараз гурток працює по суботах для дітей і по середах для дорослих.

Раніше матеріали для творчості надавали міжнародні організації: набори для вишивання бісером, стрічками, мозаїчні картини, фарби для малювання. Зараз через брак матеріалів освоїли техніку ліплення картин із солоного тіста.

Кращі роботи беруть участь у виставках у м. Маріуполь. Завдяки Вікторії Вікторівні бібліотека зберегла свій статус і перетворилася в місце культурного дозвілля для односельчан.