У середньому для сім’ї — до 250 гривень: У Міненерго пояснили, чому підіймають тариф

На засіданні уряду ухвалено рішення щодо підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 гривні за кВт. Про це повідомляє Міненерго.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, це рішення є необхідним для масштабної підготовки енергосистеми до наступного опалювального сезону, що продовжується на енергетичних об’єктах країни.

«Масштаби пошкоджень та втрат значні. Підвищення тарифу — це внесок у забезпечення стійкості системи», — сказав він.

Міністр пояснив, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звернулася до Міністерства енергетики із пропозицією підняття у два етапи тарифу для населення до ринкового рівня, тобто до 5,5 гривень. Першим етапом комісія пропонувала підняти тариф до 2,88 гривні з ПДВ за 1 кВт-годину.

«Ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 грн/кВт-година. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему», — зазначив Галущенко.

За його словами, із підняттям тарифу середня сума у платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.

«Ми припускаємо, що наступного опалювального сезону обстріли енергооб’єктів відбуватимуться так само системно, як це було минулої зими. Тому маємо залучити всі можливі ресурси для відновлення об’єктів та їх захисту», — наголосив міністр.

Систему субсидій планують зберегти, уточнив Галущенко.

Раніше про підвищення тарифів на електроенергію повідомляли ЗМІ.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!