Україна стала 36 учасницею Механізму цивільного захисту ЄС

Європейська комісія оголосила 20 квітня про приєднання України до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу. Про це йдеться в опублікованому в Брюсселі комюніке.

Повідомляється, що 20 квітня у Києві член ЄК з антикризового управління Янез Ленарчич підписав від імені ЄС угоду про надання Україні повноправного членства у Механізмі цивільного захисту. З боку України угоду підписав Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Україна офіційно стала 36 учасницею Механізму цивільного захисту ЄС, повідомили єврокомісар Янез Ленарчич та посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Вітаю Україну з приєднанням до Механізму цивільного захисту ЄС! Тепер це команда з 36 країн, які працюють над спільною метою — допомагати людям у біді, де б вони не були. Тому що ми сильніші разом», — наголосив Ленарчич.

Маасікас зазначив, що з 2022 року через Механізм в Україну надійшли тисячі тонн гуманітарної допомоги, «тепер Україна також має місце за цим столом».

Механізм цивільного захисту ЄС із лютого 2022 року спрямовував Україні екстрену допомогу з усього ЄС. В рамках цієї допомоги було доставлено понад 88 тисяч тонн рятувального обладнання, продовольства та медикаментів.

У Механізм цивільного захисту ЄС входять країни Євросоюзу та дев’ять близьких партнерів ЄС (Норвегія, Ісландія, Албанія, Боснія та Герцеговина, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина та Україна).

«Дорожню карту» для приєднання до Механізму Україна отримала у жовтні 2022 року.

Влада Євросоюзу виробить загальноєвропейський підхід у рамках принципу єдиних ринків і митного союзу, а також надасть додаткову фінансову допомогу фермерам і розробить обмежувальні заходи проти української агропродукції.

Перспективу початку переговорів щодо початку вступу України та Молдови до Євросоюзу розглянуть під час зимового саміту у грудні.