ЗМІ: Росія могла вивезти з України близько 2500 дітей-сиріт

Росія депортувала з України близько 2500 дітей-сиріт. Про це пишуть «Важливі історії» з посиланням на державний банк даних для усиновлення.

Журналісти виявили, що торік 21 російський регіон вніс до цього банку на 2450 дітей-сиріт більше ніж у середньому за попередні шість років.

Як зазначає видання, не можна стверджувати, що всіх цих дітей було вивезено з України.

Проте у двох регіонах їм підтвердили, що українських дітей справді вносять до банку даних. Крім того, ці дані відповідають твердженням російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, яка в жовтні 2022 року заявила, що «в різний час на території Росії знаходилося 1,5–2,5 тисяч дітей», вивезених «з небезпечних районів Донбасу».

Найбільше кількість дітей, внесених до банку даних, зросла в Ростовській області (573 дитини), Москві (460 дітей) та Нижегородській області (388 дітей).

У Росії вивезених з України сиріт розміщують у дитячих закладах, де регулярно проводять «патріотичні» заходи. Також діти, наприклад, плетуть маскувальні сітки для військових.

«Плетіння маскувальної сітки справа копітка і в кожну її комірку вплітається дитячими ручками доброта і любов, тому такий захист надійніший за будь-яку броню» — йдеться у фотозвіті на сайті дитячого будинку в Нижегородській області.

У деяких установах запрошують виступати російські військові, які побували на фронті. При цьому серед дітей є не лише сироти, які жили в Україні у дитячих будинках, а й ті, чиї батьки загинули на війні.

Окрім іншого, дітей регулярно перекидають між установами та відправляють із одного регіону до іншого. Деяких везуть навіть на Крайню Північ — Ямало-Ненецький автономний округ. Через це, як пишуть «Важливі історії», зокрема складно встановити точну кількість вивезених дітей.