Медведчук просуває в РФ антиукраїнський проєкт як громадську організацію

Проєкт українського прокремлівського політика Віктора Медведчука зареєстровано у Росії як громадська організація під назвою «Інша Україна». Про це повідомляє «Радіо Свобода», посилаючись на дані реєстру юридичних осіб РФ.

За даними журналістів, Медведчук, звинувачений в Україні у держзраді, став головою ради руху. Пропагандист Денис Жарких, який в Україні був провідним проросійським каналом 112, очолив виконавчий комітет. У червні в Росії створили громадський рух «Регіональний громадський рух «За розвиток громадянського суспільства «Інша Україна»» з адресою в Москві.

«Інша Україна» називає себе громадською нерелігійною організацією, а не політичною партією, тому не може брати участь у виборах до місцевих рад чи Державної думи РФ. Вона заявила про інтелектуальну власність на товарні знаки: «Справжня Україна», «Голос іншої України» та «Інша Україна».

За даними ЗМІ, організація почала проводити у Росії публічні антиукраїнські заходи. Зокрема, 19 липня у Будинку російського закордоння ім. Солженіцина пройшов круглий стіл «Українська русофобія: джерела та механізми подолання». Основою для обговорень стала стаття Медведчука «Дві України як нова політична реальність».

Раніше журналісти з’ясували, що, окрім Медведчука та Жарких, у проєкті беруть участь політичні коментатори із закритих в Україні проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від Опозиційної платформи «За життя», звинувачені у держзраді та сепаратизмі політтехнологи, яким вдалося уникнути покарання та втекти до Росії.

Денису Жарких 55 років. За інформацією джерел журналістів проєкту «Схеми» в одному із правоохоронних органів, він перетнув українсько-словацький кордон у вересні 2022 року. Прикордонна служба не надала відповіді на питання, на яких підставах йому дозволили виїхати під час воєнного стану.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!

Нагадаємо, наприкінці лютого суд заарештував майно Оксани Марченко. Загальна вартість заарештованих активів — понад 5,6 мільярда гривень.

Слідчі Служби безпеки вже повідомили фігурантці про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, чи захоплення державної влади, зміни меж території чи державного кордону України). Розслідування продовжується.